24.9.2010

16.11.2011 15:39

 

2. Schůzka

(Hřiště)

Na dnešní schůzce se náš počet o hodně rozrostl, oproti minulému týdnu. Jupííííí J Nejprve jsme se všichni seznámili, řekli jsme si pár pravidel, co se na schůzkách smí a co se nesmí, kdy a, kde a kolika se setkáváme.

Poté jsme si šli zahrát první hru, která vyplnila náš čas, než nám Monča přichystala hru další. Hráli jsme „Čáp ztratil čepičku.“ Hra se hrála tak, že jeden byl čáp, který říkal: „Čáp ztratil čepičku a ta měla barvičku… „ a řekne barvu, kterou pokud možno nemá tolik lidí. Po vyřčení barvy se rozběhne a snaží se někoho chytit, čímž si role vystřídají. Ostatní mají za úkol co nejrychleji najít barvu, kterou čáp řekl a chytit se jí. Kdo se nedrží, je snadným terčem pro čápa.

Když jsme dohráli hru, Monča už měla připravenou další. Jmenovala se „Špagetová štafeta.“ To jsme se rozdělili do dvou vyrovnaných družstev a naším úkolem bylo sebrat co nejvíce špaget a dát je do lahve. U startu jsme udělali řadu, jak jsme šli po sobě, před prvním stála lahev, do které jsme špagety dávali. Na povel vyběhl první a snažil se co nejrychleji sebrat špagetu a vrátit se zpět, kde jí dal do lahve. Problém byl v tom, že jsme museli mít ruce za zády a špagetu jsme mohly brát pouze ústy. Když při dávání špagety do lahve nám špageta upadla, nechala se ležet a běžel další. Takhle jsme se střídali, dokud se nevybraly všechny špagety na hracím poli. Po ukončení si každé družstvo spočítalo svoje špagety, ale pouze ty, co mělo v lahvi. A vyhrálo to družstvo, které mělo více špaget. Hru jsme pro velký úspěch a nadšení opakovali dvakrát J

Další hrou byla „Vybíjená.“ Hrálo se všichni proti všem a postupně se pole zmenšovalo, dle toho, kolik zůstalo hráčů v poli. Každý měl dva životy, které si snažil ubránit co nejdéle.

Abychom se trochu uklidnili a odpočali, tak jsme si šli na chvilenku zahrát hru „Honzo, vstávej.“ Jeden z nás byl honza, který stál asi 50m od nás a pokaždé řekl: „Honzo, vstávej.“ Někdo z nás odpověděl: Kolik je hodin?“ a Honza řekl“ „Pět sloních.“ (existují sloní, čapí, mravenčí, žabí, babička pletla a párala. Babička spadla do záchodu, slepičí, čertí,…) a ten dotyčný udělá 5 sloních. Pak je na řadě další. Hra se hraje, dokud se někdo nedostane k Honzovi a tím si pozice vystřídají.

Poslední hrou dneška bylo „Skákání po číslech.“ Opět jsme se rozdělili na dvě družstva silově vyrovnané a naším úkolem bylo, co nejrychleji všichni odskákat ve čtverci čísel, popořadě tak, jak jdou čísla za sebou. Když jsme ovšem přešlápli, nastupoval další a my si to potom museli znovu zopakovat. Vyhrálo to družstvo, které odskákalo nejrychleji.

Pak už jen zbýval nástup, rozloučení a odchod domů.


 
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz