4. 1. 2013

15.04.2013 16:54

 

17. Schůzka

4. 1. 2013 (Klubovna)

První schůzka v novém roce a my ji zahájili hrou „Telegraf.“ Všichni jsme se posadili do kruhu, s nohama pokrčenýma a co nejblíže ostatním. Pod nohy jsme si provlékli ruce, které posílaly míček. Míček jsme mohli posílat v jednom směru, nebo směr měnit, to záleželo pouze na nás. Jeden z nás, který s námi v kruhu neseděl, šel za dveře a když se vrátil, musel uhodnout, kde míček právě je. V této hře jsme se vystřídali všichni v roli hádače.

Poté následovala pro velký úspěch opět hra „Mlátička.“ Všichni jsme si sedli do velkého kruhu a doprostřed si stoupl jeden z nás. Ten měl smotanou roli papíru, která mu sloužila na plácnutí. Vedoucí řekl první jméno (někoho, kdo seděl v kruhu) a hráč uprostřed měl za úkol trefit ho rolí. Když však jmenovaný řekl nějaké jiné jméno dříve, než ho dotyčný uprostřed praštil, byl zachráněn a hráč uprostřed musel jít na místo toho, jehož jméno bylo vysloveno. Když se někdo s odpovědí zpozdil a byl udeřen rolí, vystřídal si místo s tím uprostřed. Hra pokračovala, dokud se všichni nevystřídali.

 

A na závěr jsme si jako obvykle i přes odpor vedoucích prosadili „Medvěda.“ Určili jsme mezi sebou jednoho, který se proměnil v medvěda  a zavázali jsme mu oči. Poté se v klubovně zhaslo a hra mohla začít. Medvěd chodil po klubovně, dělal při tom „Brum, brum“ a snažil se někoho chytit. Když někoho vyčmuchal a lapnul, měl za úkol poznat, koho to drží v tlapách. Pokud ho uhodnul, vyměnili si role, když ne, musel ho medvěd pustit a hledat dále.