TÁBOR 2018

 
 
PALUČINY 2018 (21. 7.- 4. 8. 2018)

 
Jako každoročně pořádáme i  letos čtrnáctidenní letní dětský tábor pro naše členy a  další kamarády, kteří mají chuť jet s námi. Na náš jubilejní 25. tábor se vydáme opět na oblíbenou louku u Palučin.
Tábor se nachází na louce obklopené lesy a potůčkem, je bez elektřiny. Tábor je stanový (dvoulůžkové stany s podsadou), zázemí tábora tvoří polní kuchyň, dále je zde k dispozici velký vojenský stan sloužící jako jídelna a společenská místnost, k vybavení patří i vojenská sprcha a suché WC.
 
 Tábor je určen pro děti od 6 do 15 let (pro žáky ukončeného 1. - 9. ročníku ZŠ).
 
Táborový program je realizován celotáborovou hrou, součástí programu jsou kromě soutěží také další činnosti, jako například celodenní výlet, noční hry, nocování pod širým nebem, procvičování tábornických dovedností a znalostí, poznávání přírody a další.
Na táboře jsou děti rozděleny do věkově smíšených oddílů po 10-12 dětech, každý oddíl má svého vedoucího a instruktora.
Formou služebních oddílů se děti podílí na zajištění chodu tábora (hlídky, pomoc v kuchyni, úklid tábora, příprava dřeva pro kuchyň, příprava táboráku apod.)
 
Stravování je zajištěno 5x denně (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře). Jídlo se připravuje vždy bezprostředně před podáváním v táborové kuchyni. Obědy a večeře jsou teplá jídla.
K pití je po celý den k dispozici teplý nebo studený čaj či šťáva (podle počasí). 

Doprava na tábor a z tábora je vlastní. 
 
Návštěvní den na táboře nepořádáme. Návštěvy na táboře nejsou povoleny!
 
Děti potřebují vybavení s ohledem na převažující pobyt v přírodě, sportovní a bojové hry, proto je třeba počítat s případným poškozením věcí. Nedoporučujeme drahé a nové oblečení a obuv. Za případné poškození věcí neručíme! Mezi základní vybavení patří teplý spacák, karimatka, batoh na záda (na výlety) a věci na  tábor sbalené (ve starém) kufru. Dbejte také na  vhodnou a pohodlnou obuv určenou do přírody. Přesný seznam věcí potřebných na tábor je ke stažení na stránkách Berušek.